18 Ocak 2017 Çarşamba

Eğlenceli Çıkartmalarla Bulalım! TATİL


“Barış, sevgi, huzur, mutluluk, neşe ve kitaplarla dolu bir dünya dilerim.”

Yeni yılın ilk yayını hem kitap tanıtımı, hem yazmak istediğim şeyler, hem de iyi dileklerim olsun istedim.

Gezmeyi seven bir aile olarak yolculuklarımızın keyifli geçmesi için çaba sarf ederiz. Biri altı yaşında bir çocuk, biri on beş aylık bir bebek ile aktarmalarla toplamda yirmi dört saati aşan uçak yolculuğunun olduğu bir maceraya attık kendimizi. Yakınlarım nasıl gideceğim konusunda oldukça endişelenirken ben Zeynep açısından yolculuğun keyifli geçeceğini biliyordum. Kitaplarımız sağ olsun.

Kızımdan yolculuk için sırt çantasını hazırlamasını istediğimde çantasına ilk koydukları çıkartma kitapları olur. Biz de bu uzuuunn yolculuğumuza iki tane çıkartma kitabı ile çıktık. Biri “Eğlenceli Çıkartmalarla Bulalım! TATİL” kitabımız oldu. Kitabımızda dikkatli baktığımızda yanıtlayabileceğimiz sorular var, eğlenceli resimler var, akvaryum gezisi, kent, pazarı gezisi, orman yürüyüşü ve pek çok eğlenceli faaliyet var. Çıkartmalar da çok renkli ve yapıştırması oldukça zevkli.

Zeynep sıkılmadı yol boyu, çıkartmalarla ilgilendi, resim yaptı, bizimle içinden bir nesne tutup baş harfini söyleyip bulmaya çalışma oyunu oynadı. Kısacası uzun yolculuğumuz güzel geçti. Bebeğimiz Deniz de ablasının kitaplarını, kendi bebek kitaplarını inceledi, ablası ne yapsa konuya maydanoz oldu:)

Aslında çocuk kitaplarını paylaştığım blogda kitabı anlatmamın yanı sıra biraz fazla detay anlatmış oldum bu defa. Konunun özü eşim ve ben sakin insanlarız, sanırım bu sakinliğimiz çocuklarımıza da yansıyor. Elbette krizlerimiz oluyor ancak sükunetle ve öngörülen çözümlerle kriz büyümeden kontrol altına alabiliyoruz. Baş rolde elbette kitaplarımız var;)
Yazan: Hazel Maskell
Resimleyen: Sigrid Martinez
Yaş grubu: 3-7 yaş

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder